kościuszki jarosław

Po tym, jak Hibbard i Smithells zasugerowali możliwy związek między niskim poziomem kwasu foliowego i wadami wrodzonych cewek nerwowych, siedem kolejnych badań epidemiologicznych potwierdziło tezę, że peroncepcyjna suplementacja kwasem foliowym może zmniejszać występowanie wad cewy nerwowej.2 Ponadto wyniki podwójnego ślepe próby profilaktyki pierwotnej3 i wtórnej4 wykazały, że dzienne spożycie 0,8 mg i 4 mg kwasu foliowego zmniejsza częstość występowania wad cewy nerwowej. Spożycie kwasu foliowego pochodzącego z pokarmu przez kobiety w wieku rozrodczym w Stanach Zjednoczonych może wynosić zaledwie 110-140 .g na dzień, 5, co jest znacznie poniżej zalecanego dziennego spożycia (RDA) 200 .g dziennie. od stycznia tego roku produkty zbożowe w amerykańskim zaopatrzeniu w żywność są wzmacniane kwasem foliowym, aby zapobiec uszkodzeniom cewy nerwowej.5,7-9 Oszacowano, że poziom wzmocnienia kwasu foliowego zalecany przez FDA (140 .g na 100 g produktów zbożowych) zwiększyłby spożycie kwasu foliowego o 80 do 100 .g na dobę u kobiet w wieku rozrodczym i od 70 do 120 .g na dzień u dorosłych w wieku powyżej 50 lat. 5 Ponieważ suplementacja kwasem foliowym obniża poziomy homocysty w osoczu (e) lub całkowite stężenie homocysteiny w osoczu, 10-13, które może być podwyższone u 13 do 47 procent pacjentów z chorób okluzyjnych tętnic, 14-18 postawiliśmy hipotezę, że ogólnopolska fortyfikacja żywności kwasem foliowym może obniżyć poziomy homocyst w osoczu (e) ine. Aby przetestować tę hipotezę u pacjentów z chorobą wieńcową, oceniliśmy wpływ zbóż śniadaniowych wzmocnionych trzema poziomami kwasu foliowego i RDA niektórych witamin, w tym B6 i B12.
Metody
Przedmioty
Badani rekrutowali się z poradni kardiologii i podstawowej opieki zdrowotnej związanych z Centrum Medycznym Providence St. Vincent w Portland w stanie Oregon oraz z kohorty pacjentów wypisanych ze szpitala Providence St. Vincent z rozpoznaniem choroby niedokrwiennej serca (Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób, 9 wersja, kody od 410 do 414). Badana populacja obejmowała 81 niepowiązanych białych mężczyzn i kobiety, w wieku 45 do 85 lat w czasie pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Pacjenci byli wykluczani, jeśli mieli historię nietolerancji pszenicy lub przyjmowali leki, które mogą wpływać na poziomy homocyst w osoczu (e) ine (np. Metotreksat, środki przeciwdrgawkowe, środki maskujące kwasy żółciowe, kwas foliowy lub multiwitaminy). Dwóch pacjentów zostało wykluczonych z powodu dezinformacji dotyczących poprzednich leków, a czterech porzuciło po udarze (jeden osobnik), po krwawieniu z odbytu (jeden), nie mogąc uczestniczyć w zaplanowanych spotkaniach (jeden) i źle się czując podczas wypłukiwania okres (jeden). Dwóch badanych, którzy odpowiedzieli nieznanym na pytanie, czy mieli historię cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego zostali uwzględnieni. Pacjentom zalecano kontynuowanie regularnych przyjmowania leków i diet, z wyjątkiem spożywania dostarczonych płatków śniadaniowych (patrz poniżej) podczas całego badania. Badanie zostało zaaprobowane przez komisje przeglądowe w Providence St. Vincent Medical Center i Oregon Regional Primate Research Center.
Pacjenci zostali znalezieni ponad trzy miesiące wcześniej, by mieć historie ostrego zawału mięśnia sercowego, dławicy piersiowej udokumentowanej przez kardiologa, przezskórną angioplastykę wieńcową, lub pomostowanie tętnic wieńcowych
[przypisy: klimakterium, alemtuzumab, noni ]
[podobne: olx włodawa, zespół tietza, ziarnica zlosliwa ]