Diagnostyczne USG

Przyszłość sonografii diagnostycznej w dzisiejszej dobie ograniczania kosztów jest niejasna. W porównaniu z obrazowaniem metodą rezonansu magnetycznego (MRI) i tomografią komputerową (CT), ultrasonografia ma wady ograniczonego pola widzenia, gorszej rozdzielczości, zależności operatora i ingerencji kości i powietrza. W większości rejonów ciała sonografia jest uważana za dobry test przesiewowy, ale jeśli naprawdę potrzebujesz odpowiedzi, możesz przejść do CT lub MRI. Z naciskiem, aby wykonać jak najmniej badań, jak to możliwe, dlaczego nie iść prosto do CT lub MRI. Ponieważ ultrasonografia ma zalety: elastyczność, monitorowanie w czasie rzeczywistym, niski koszt, brak promieniowania jonizującego i stosunkowo niedrogie aktualizacje. Wierzę, że sonografia ma świetlaną przyszłość w erze zarządzania opieką, a ta książka ilustruje wiele nowych zastosowań. Pierwsza edycja Diagnostic Ultrasound została bardzo dobrze przyjęta i stała się standardową, autorytatywną książką. Biorąc pod uwagę postępy w tej dziedzinie w ciągu ostatnich siedmiu lat, w tym kolorową i dopplerowską moc oraz nową i ulepszoną technologię przetworników, mile widziane jest poprawione, zaktualizowane drugie wydanie. Redaktorzy zgromadzili znakomitą grupę około 100 ekspertów. Układ tej książki jest piękny. Kolorowe pola podświetlają ważne listy i tabele w całym tekście. Ilustracje są duże i dobrze opisane i pokazują dokładnie to, co mają pokazać. Korelacyjne metody obrazowania, rysunki i diagramy są stosowane właściwie. Tematy poruszone w dwóch tomach obejmują całą dziedzinę diagnostyki ultrasonograficznej, w tym fizykę i bioefekty; środki kontrastowe; badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej; sonography interwencyjna; ultrasonografia mięśniowo-szkieletowa; sonda śródoperacyjna i laparoskopowa; obrazowanie małych części; ultrasonografia naczyniowa; ultrasonografia położnicza i płodowa; i sonography pediatrycznej. Odnośniki są obszerne, cytowane w całym tekście i wymienione na końcach rozdziałów.
Mieszkańcy radiologii będą chcieli kupić tę książkę jako ostateczną pracę referencyjną dotyczącą ultrasonografii. Zwykły radiolog, który wykonuje pewną ultrasonografię, powinien ją posiadać jako punkt odniesienia podczas codziennej praktyki. Doświadczeni praktykujący ultradźwięki zostaną przyciągnięci do stosunkowo nowego materiału przedstawionego w rozdziałach dotyczących środków kontrastowych, przewodu żołądkowo-jelitowego, ściany brzusznej, przepony i otrzewnej, klatki piersiowej, sonografii śródoperacyjnej oraz pierścienia rotacyjnego i ścięgien. Każda dzielna dusza, która chce zanurzyć się w procedurach interwencyjnych z użyciem ultradźwięków, znajdzie wskazówki ekspertów w kilku rozdziałach. Drugi tom składa się z sekcji dotyczącej ultrasonografii położniczej i płodowej oraz sonografii pediatrycznej. Każdy z nich można opublikować oddzielnie jako monografię. Ta książka jest koniecznym nabytkiem dla bibliotek departamentów. Specjaliści z położnictwa i ginekologii oraz chirurgii naczyniowej prawdopodobnie zdecydują się na zakup monografii poświęconych ich specjalnościom.
Nie mogę pochwalić redaktorów, autorów i wydawców tej książki. Rzadko można znaleźć podręcznik, który jest encyklopedyczny, łatwy do odczytania, pięknie zilustrowany i starannie rozplanowany. Większość recenzji książek ma przedstawiać coś na drodze niedociągnięć. Sądzę, że mógłbym tu znaleźć kilka błędów typograficznych lub spierdalać o jakieś stwierdzenie Jednak naprawdę nie mogę znaleźć niczego złego, o czym warto wspomnieć.
Arnold C. Friedman, MD
Centrum Medyczne Beth Israel, Nowy Jork, NY 10003

[przypisy: cilostazol, Choroba Perthesa, zielony jęczmień działanie ]
[podobne: ziarnica złośliwa i chłoniaki nieziarnicze, zielony jęczmień działanie, csf ]